Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bahsetmek istediğim oyun piyasaya yeni giriş yapmış Battle Royal türü oyun olan Hyper Scape’i anlatacağım.

Hyper Scape, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından Microsoft Windows, Xbox One ve PlayStation 4 için yayınlanan ücretsiz oynanabilen birinci şahıs nişancı Battle Royale oyunudur.

Windows için açık beta 12 Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü ve Xbox One ve PlayStation 4 için betalar daha sonra belirtilmemiş bir tarihte yayınlandı.

Oyun, 2054 yılında, Prisma Dimensions şirketi tarafından oluşturulan bir metaverse’in parçası olan Neo-Arcadia’da geçiyor. Bu metaverse içinde, oyuncular Crown Rush olarak bilinen bir sporda birbirleriyle savaşırlar.

Oynanış

Oyunun ana modu diğer Battle Royale oyunlarıyla öğeleri paylaşıyor, burada 99 oyuncu rekabeti ortadan kaldırmak isteyen oyuncularla zaman içinde yavaşça küçülen bir haritaya bırakılıyor. Ancak oyun, son sektör kapandıktan sonra bir taç belirdiğinde, tacı 45 saniye boyunca tutabilen herhangi bir oyuncunun otomatik olarak kazanan ilan edilmesi bakımından farklılık gösterir. Alternatif olarak, oyun sadece bir oyuncu veya takım kaldığında da sona erer.

Oyun boyunca oyuncular hem silahları hem de “Hacks” olarak bilinen özel yetenekleri bulabilirler, örneğin oyuncunun zıplayabileceği dev bir topa dönüşmesine veya görünmez olmasına izin verebilir. Oyuncular bir seferde sadece iki silah ve saldırıya sahip olabilirler, ancak ikincisi bir tur sırasında değiştirilebilir.

Bir oyuncu öldürüldüğünde “Yankı” olurlar. Echos rakiplerini öldüremezken, takımlarının diğer üyelerini tehlikelere veya ilgi noktalarına karşı uyarmak için “ping atabilir”. Bir düşman öldürüldüğünde, bir ekibin düşmüş takım arkadaşlarını yeniden doğmasına izin veren bir canlanma noktası düşürürler.

Maç boyunca AI sunucusu oyun dünyasını değiştirebilir, oyunun mini haritasındaki her düşmanı silahlara sonsuz cephane vererek veya düşük yerçekimi moduna geçirerek açığa çıkarabilir. Twitch’te oyunu izleyen izleyiciler, AI’nın hangi değişikliklerin açılacağına karar vermesine yardımcı olacak oy kullanabilir. Her sezon 30 ödüllü bir savaş kartı olacak. Teknik test 10 kademeli ücretsiz bir savaş geçidine sahipti ve 10. kademe 2 oyuncu dış görünümüne sahipti. Açık beta 30 kademeli bir savaş geçişine sahipti.

Gelişim Süreci

İki yıl boyunca gelişimde, oyun “Bir gösteri olarak oyun” fikri etrafında tasarlandı, çünkü geliştiriciler Twitch gibi canlı akış hizmetleriyle ve genel olarak oyuncuların onlar kadar oyun izlediklerini fark ettiler. yönetmen Christophe Guyot ile birlikte oynuyorlardı, artık sadece oyunculara değil, izleyicilere de cevap verdiklerini belirtiyorlardı. Böylece ekip “yayıncıları, oyuncuları ve izleyicileri bir araya getirmek istedi”.

Ubisoft tarafından alay edilmesine rağmen, oyun resmi olarak 2 Temmuz 2020’de Twitch’teki birçok flamalar aniden günün ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecek bir fragmanla oynamaya başladığında ortaya çıktı. Verge bunu hem Apex Legends hem de Valorant ile karşılaştırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here