Haziran ayında rolden ayrıldı ama sadece bu hafta görevden alındı.

Assassin’s Creed Valhalla’nın eski kreatif direktörü Ashraf Ismail, görünüşe göre harici bir şirket tarafından yürütülen bir soruşturmanın ardından Ubisoft tarafından kovuldu. 

Haziran ayında İsmail , bir hayranıyla cinsel ilişkiye girmek ve medeni durumu hakkında yalan söylemekle suçlandıktan sonra yaratıcı yönetmen rolünden istifa etti . Streamer Matronedea, Twitter’daki ilişkileri hakkında öne çıktı ve evli olduğunu öğrenmeden önce bir yıl boyunca onunla birlikte olduğunu açıkladı. 

Yayıncı, birkaç gün sonra İsmail’in yanı sıra taciz ve suistimalle suçlanan diğer bazı Ubisoft yöneticilerine yönelik bir soruşturma başlattığını duyurdu. Kotaku tarafından alınan dahili bir e-postada Ubisoft, personeline işinin dün sona erdiğini ancak daha fazla bilgi vermediğini söyledi.

E-postada, “Harici bir firma tarafından yapılan soruşturmanın ardından Ashraf’ın Ubisoft’taki işine son verilmesi gerektiği belirlendi.” “Bu gizli soruşturma hakkında herhangi bir ayrıntı veremiyoruz.”

Ubisoft, soruşturmaları başlattığından beri, birkaç yöneticiye önyükleme yapılırken, diğerlerinin kaymasına izin verildi. Ayın başlarında, editörlük ve yaratıcı hizmetlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Tommy François , iddiaya göre işten atıldığı için şirketten ayrıldı ve Temmuz ayında Ubisoft , Ubisoft’un Kanadalı stüdyoları Yannis Mallat’ın genel müdürü ve küresel insan kaynakları başkanı olan baş kreatif subay Serge Hascoët’i duyurdu . Cécile Cornet istifa etmişti. 

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, işyerinde kötüye kullanım ve insan kaynaklarının uygunsuz davranışları engellemekteki başarısızlığının üstesinden gelmek için ” yapısal bir değişim ” sözü verdi , ancak bundan kısa bir süre sonra suçu atladı ve “güvene ihanet ettikleri” için kendisinin de bir kurban olduğunu ima etti. onlara yerleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here