Guardian’da bugün yayınlanan bir haber , Rocksteady’nin şirket kültürünün üzücü bir resmini çiziyor. 2018’de stüdyoda çalışan kadınların yarısından fazlası kadın düşmanı taciz modelini açıklayan bir mektup imzaladı, el yordamıyla, istenmeyen ilerlemeler, “[transseksüel] topluluğa hakaretler” ve ofisteki uygunsuz yorumlar dahil.

Bildirildiğine göre şirket, bir saatlik seminerle bunu düzeltmeye çalıştı, ancak mektubun imzacılarından biri, anonim kalan mektubu Guardian’a iletti ve Rocksteady’deki kültürün aradan geçen yıllarda değişmediğini iddia etti. İmza sahibi, Rocksteady’nin çıktısını stüdyoda mevcut sorunlu tutumların bir göstergesi olarak gösterdi.

Arkham oyunlarındaki kadınların hiperseksüel tasarımından, özellikle de Catwoman, Poison Ivy ve Harley Quinn’den bahsediyor. Eleştirmenler, erkek NPC’lerin Catwoman’a yönelik cinsiyetçi hakaretlerini vurguladığında, bu yorumlar Arkham City’nin lansmanında gerçekleşen bir tartışmayı yeniden canlandırdı. Kirk Hamilton Kotaku de birkaç seçim ifadeler vurgulanan ve ben daha iyi tartışmayı özetlemek olamaz Film Crit Hulk yüksek sesle yıldır internette en mantıklı görüşler bağırıyor olmuştur.

Guardian’ın sorguları görünüşe göre Rocksteady için bir anlık iç gözlemi tetikledi, ki bu genellikle şirket içi sorunların kamuya açık hale gelmek üzereyken meydana gelme eğilimindedir. 

Guardian hikayesine yanıt olarak Rocksteady şu yorumu yaptı: “Sonraki iki yıl boyunca ekipteki herkesin desteklendiğinden emin olmak için çalışarak çalışanlarımızı dikkatle dinledik ve onlardan öğrendik. 2020’de her zamankinden daha tutkuluyuz. kapsayıcı kültürümüzü geliştirmeye devam ediyor ve tüm çalışanlarımızın yanında olmaya kararlıyız. “

Bu, Ubisoft’ta cinsel suistimal iddiaları üzerine şirketten birçok üst düzey figürün çizildiğini gören bir fırtınanın ortasında geldi . Oyun oynamanın bir #MeToo anı yaşadığını söyleyen yorumlar indirgeyici görünebilir, ancak bunun gibi endişelerle halka açılmanın, diğer geliştiricileri ve yayıncıları 2020’de bir stüdyoda olan her şeyin stüdyoda kalmayacağını bilerek hesap sormaya teşvik etmesi gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here