Bu kılavuzda, Rise of Kingdoms’daki Büyük İskender ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz: Beceri bilgileri, yetenek ağacı, komutan eşleşmeleri ve ekipman önerileri!

alexander rise of kingdoms

Büyük İskender

Nadirlik : Efsanevi Diğerleri | Dünya Fatih Piyade | Çok yönlülük |  Saldırı

Büyük İskender, krallığın 200. gününden itibaren her 2 haftada 3 kez ” Çarkıfelek ” te mevcut ve sonunda ” Kart Kralı ” na katılıyor .

 • Efsanevi Piyade Komutanı Büyük İskender , oyundaki en güçlü savunuculardan biridir.
 • O bir Tank komutanı, dirençli, savunmacı ve büyük dayanıklılık kapasitesine rağmen, piyadelerin saldırısını% 60’ın üzerine çıkardığı için sırayla hala bir hücum komutanı.
 • Bir piyade komutanı olarak İskender’in neredeyse aşılmaz bir savunması vardır, hem aktif hem de pasif becerileri onu herhangi bir düşmanı geri püskürtebilen güçlü bir lider yapar.
 • Hem Birincil hem de İkincil oyunda komutan olarak rolü mükemmel, kendisine atadığımız her durumda veya görevde sahip olduğu etkinlik sayesinde tarzında eşsiz bir komutan olarak hareket ediyor.

Avantajlar dezavantajlar

Avantajlar

 • Büyük savunma ve direnişe sahip Piyade Komutanı, uzun savaşlar için ideal.
 • Aktif yeteneği, düşmanlarımızdan büyük miktarda hasar ve güçlü koruma emer.
 • Kusursuz savunması, kullandığı her şekilde (Garrison (İkincil) veya Açık Alan) çok etkilidir.
 • Yalnızca herkese ve tavsiyemize uyacak sabit bir Yapımız olacak. İskender, saldırı amaçlı bir piyade komutanıdır.
 • Alexander, birimlerini iyi kullanıyor ve onları savaş alanında mükemmelleştiriyor, hatta bu tür bir beceriyi kullanan herhangi bir komutan için yüksek bir iyileştirme azaltma faktörüne sahip.

Dezavantajları

 • Piyade komutanı olarak yavaş davranıyor, ancak bunların arasında en hızlılarından biri.
 • İskender’in hiçbir yeteneği veya PVE yeteneği yoktur, dirençli olmasına rağmen, bu rol için tek kişi o değildir.
 • Askerler için iyileştirici bir faktörü yoktur.

İskender’in Becerileri

BeceriAçıklama
Kralın Kalkanı
Kralın Kalkanı
Aktif
Büyük İskender 4 saniyeliğine güçlü bir kalkan kurar ve aynı zamanda yakındaki dost ordu için en düşük asker yüzdesinin 2 saniye kaldığı ikinci, daha küçük bir kalkan oluşturur (İskender’in kendi ordusu bu kalkanı elde edemez).Yükseltmeler:Kalkan (Kendinden): 600/700/800/1000/1200Kalkan (Dost): 200/300/400/500/600
Saldırıya Liderlik EtSaldırıya Liderlik Et PasifHaritada gelen hasar azaldığında, hasar azaltmayı değiştirin. Her normal saldırı, fazladan hasar verme ve hedefin iyileştirme etkilerini 5 saniyeliğine% 10 azaltma şansına% 10’luk bir şans verir.Yükseltmeler:Doğrudan Hasar Faktörü: 800/1000/1200/1400/1700İyileştirme Etkisi Azaltma: % 10 /% 15 /% 20 /% 25 /% 30
Ön Cephe Komutanı
Ön Cephe Komutanı Pasif
Haritadaki piyade marş hızını% 10 ve saldırı hızını% 10 artırır.Yükseltmeler:Piyade Mart Hız Bonusu:% 10 /% 15 /% 20 /% 25 /% 30Piyade Saldırı Bonusu:% 10 /% 15 /% 20 /% 25 /% 30
Chaeronea SavaşıChaeronea Savaşı
Pasif
Bir yetenek kullandıktan sonra saldırıyı artırır. Kalkanı etkinleştirildiğinde, bonus savunmaya dönüşür.Yükseltmeler:Piyade Mart Hız Bonusu:% 10 /% 15 /% 20 /% 25 /% 30Piyade Saldırı Bonusu:% 10 /% 15 /% 20 /% 25 /% 30
Amun oğlu
Amun oğlu Pasif
Geliştirilmiş : Kralın KalkanıDerhal 4 saniye boyunca büyük miktarda hasarı emebilecek bir kalkan (Hasar Faktörü 1200) koyun. Aynı zamanda, Alexander 2 saniye boyunca en düşük birlik yüzdesine sahip (Hasar Faktörü 600) yakındaki dost ordu için ikinci, daha küçük bir kalkan koyar ve yakındaki düşmanların (3 hedefe kadar) fazla mesai aldığı hasarı arttırır. 4 saniye için% 30.

Büyük İskender için En İyi Yetenek Ağacı

Büyük İskender Açık Alan Yetenek Ağacı

Bu yapıda, İskender’in herhangi bir savaşta kalkanına sahip olmasının en iyi avantajlarının ve becerilerinin neler olduğunu açıklayacağız.

Bir piyade komutanı olarak yetenekleri var: Çok yönlülük, Saldırı ve Piyade, yani savunma, saldırı ve direniş istatistiklerini hücum olarak iyileştirmeye yönelik bir komutanın varlığındayız, ancak diğer efsanevi savunma yeteneklerine sahip olmamasına rağmen Rise of Kingdoms’da bu sağlam bir komutan olmaya devam ediyor.

“Kralın Kalkanı” onun aktif becerisidir, İskender kalkanını yükselttiğinde belirli bir miktarda hasarı emer ve karşılığında en düşük asker yüzdesine sahip en yakın müttefike yararlanır.

Açık Alan’da savaşırken bizi hasar azaltmaya karşı bağışık hale getiren, doğrudan hasar verme şansı veren ve dolayısıyla saldırdığımız komutanların iyileştirme faktörünü azaltan bir öldürme olan “Lead of Charge” mükemmel bir beceridir.

Piyade yavaştır, ancak “Ön Cephe Komutanı” bunu Açık Alanda hızlı bir birim yapacak, ayrıca saldırısını da artıracak, her ikisi de +% 30.

“Chaeronea Muharebesi”, iki kullanım şekli olan 4. becerisidir, kalkanı yükseltildiğinde savunmamızı% 30 artıracak, düştükten sonra birimlerimiz% 40 daha fazla saldırı kazanacak.

Nihai becerisi, yakındaki düşmanları etkileyen (maksimum 3’e kadar) “Shield of King” ini geliştirir ve 4 saniye boyunca% 30 daha fazla hasar alırlar.

İlk becerisinden sonuncusuna kadar hepsi önemlidir, İskender, Rise of Kingdoms içinde gerçek bir lider arıyorsak Altın Heykellerimizi adamamız gereken mükemmel bir komutandır, çünkü onlar için de güçlü yeteneklere sahip olmalıyız. aşağıda açıklanmıştır:

Çok Yönlülük Yetenekleri

 • Bu sefer “Çok yönlülüğün” hiçbir yeteneğini kullanmayacağız. Bu, oyundaki herhangi bir komutan için önerilen bir yetenek ağacı değildir .

Saldırı Yetenekleri

 • Zırhlı Eklemler : Alınan tüm hasarı% 1,5 azaltır. İskender daha güçlü.
 • Boyun Eğmez : Karşı saldırı hasarını% 1,5 artırır. Birliklerimiz düşmanlarımıza daha fazla hasar verecek.
 • Burning Blood : Bu komutanın birliklerine her saldırı yapıldığında fazladan 6 öfke verir. İyi yetenek.
 • Lord of War : Bu komutan tarafından yönetilen birlikler savaşa girdiğinde, saldırıyı% (1.5% X Commander Star Level) artırır. Mümkün olan maksimum yıldızı çarparak, birliklerimiz için 6 x 1,5 =% 9 Saldırı. Mükemmel!
 • Zahmetsiz: Savaşlar sırasında, her 10 saniyede bir verilen tüm hasarı% 2,5 artırır (maksimum% 10’a kadar). Büyük direnci sayesinde, Alexander açık alanda yenilmesi zor bir komutan olacak, uzun savaşlar için ideal, bu yetenek çok önemli çünkü maksimum 40 saniyelik bir savaşta saldırımızı% 10 artırabiliyoruz. Harika!

Piyade Yetenekleri

 • Demir Mızrak : Bu komutan tarafından yönetilen piyade birimleri, süvari birimlerine% 9 ek hasar verir. İskender, birliklerle ve süvari komutanlarıyla savaşmak ve onları yenmek için ideal, önde gelen bir piyade komutanıdır, bunlara karşı savaşırsak bu yetenek çok önemli olacaktır.
 • Undying Fury : Normal saldırılar ek 9 öfke verir.
 • Çift Başlı Balta : Normal saldırı hasarını% 1,5 artırır. Birliklerimiz için ekstra hasar kazancı.
 • Call of the Pack : Bu komutanın liderliğindeki ordunun gücü% 50’ye düşürüldüğünde, tüm birliklerin savunmasını% 6 artırır. Bu yetenek uzun savaşlar için mükemmeldir, bu savunma kazancı sayesinde komutanımızın ve birliklerimizin çok daha uzun süre savaşmasını sağlayacaktır.
 • Strong of Body : Piyade birimlerinin sağlığını% 6 artırır. Açık alanda çok daha sağlıklı bir piyademiz olacak.
 • Hattı Bekleyin: Bu komutan tarafından yönetilen ordu yalnızca piyade birimleri içerdiğinde, birliklere saldırıya uğradıktan sonraki 2 saniye boyunca% 20 oranında alınan hasarı azaltmak için% 10 şans verir. Mükemmel!
 • Diken Kapanı: Normal saldırılara, sonraki 2 saniye boyunca hedef yürüyüş hızını% 20 düşürmek için% 10 şans verir. Olasılıkla olsa bile, bir düşmana saldırırken onu takip etmemiz çok faydalı olabilir.
 • Elit Askerler: Bu komutan tarafından yönetilen orduda sadece piyade birimleri bulunduğunda saldırı, savunma ve sağlık % 2,5 artar. Mükemmel! Sadece piyade birimlerini kullanmalıyız.

İskender, muharebe alanında herhangi bir düşmanla karşılaşabilecek, açık alanda büyük bir komutan, hatta büyük hasar emme kabiliyeti nedeniyle yapıları savunuyor, ancak açıkladığımız gibi “Savunma” ya da “Garnizon” yetenekleri yok. Bu yapı, performansının özel olduğu açık alana odaklanmıştır.

Alaxander’i yapıları veya şehirleri savunması için seçersek, yalnızca garnizondaki birliklerinin istatistiklerini artıracak ve birincil komutanını destekleyecek becerilerini kullanması için ikincil bir komutan olmalı, bu, eğer “Garrison” veya “Savunma”, bu şekilde Büyük Alaxander’ın mükemmel dengesi ve gücü sayesinde mutlak bir savunmaya sahip olacağız.

Yalnızca herkese ve tavsiyemize uyacak sabit bir Yapımız olacak. İskender, saldırı amaçlı bir piyade komutanıdır.

Alexander için En İyi Komutan Eşlemeleri

Charles MartelAçık alan ve garnizondaki en iyi savunma çiftlerinden biri, her ikisinin kombinasyonu son derece iyidir, uzun savaşlar için yapılmış büyük direnişle piyade komutanları olarak doğarlar.
Richard IRichard, en iyi seçeneklerden bir diğeri, Martel gibi, onu çok savunmacı bir komutan yapan becerilere sahip, becerilerindeki hasarı düşük, ancak istatistikleri oldukça yüksek.
Guan YuGuan Yu, aktif AOE hasar yeteneği sayesinde açık alan için iyi bir seçimdir. Her iki komutanı da birleştirerek, saldırılarımızda büyük iyileştirmeler sağlamanın yanı sıra savaş alanında büyük bir direnişe sahip olacağız.
Yi Seong-GyeOyundaki en çok yönlü komutanlardan biri olan YSG, açık alanda harika bir seçenektir, AOE hasarı düşmanlarımıza büyük kayıplar verir ve bunu savaşta harika bir maç haline getirir ..
Eulji MundeokEpik Komutan. Alexander ile F2P için iyi bir seçenek. Müthiş bir aktif hasar becerisine sahiptir, ayrıca pasifleri piyade ve savunma yapıları için mükemmeldir.

Alexander için Önerilen Ekipman

EkipmanGecikme süresiİstatistikler
kayıpların personeli22 GünSüvari Savunması +% 3Piyade Savunması +% 5Okçu Savunması +% 5
3.5 GünPiyade Sağlığı +% 2Okçu Savunması +% 2Barbarlara verilen hasar +% 3
14 günPiyade Saldırısı +% 3Okçu Sağlığı +% 3Komutan EXP Kazanımı +% 3
18 GünSüvari Sağlığı +% 2Piyade Sağlığı +% 1Mart Hızı +% 3
Sürgün Mezarları14 günPiyade Savunması +% 3Okçu Savunması +% 3Komutan EXP Kazanımı +% 3
Rüzgârlı Botlar15 günSüvari Sağlığı +% 2Piyade Savunması +% 1Mart Hızı +% 3
Toplam86.5 GünSaldırı +% 3 +% 2 BonusSavunma +% 9Sağlık +% 4Mart Hızı +% 6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here