League of Legends, en iyi ve tamamen ücretsiz MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyunlarından biriyse. Strateji ve RPG oyunlarının özelliklerini birleştirir. Oyun, Riot Games Company tarafından geliştirilmektedir. Oyun çok basit ve sezgisel bir arayüze, iyi grafiklere ve oynayabileceğiniz pek çok ilginç karaktere sahiptir. Ayrıca, oyun oynamak için güçlü bir bilgisayar gerektirmez. Ancak, dün grafik kartı sürücülerimi güncelledim ve bundan sonra League of Legends Launcher’ı çalıştırdığımda ve “LoL Oynat” düğmesine bastığımda “Program başlatılamıyor çünkü d3dx9_39.dll bilgisayarınızda eksik. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin ”.

İlk denediğim şey oyunu yeniden yüklemek oldu. Bu oyunu tekrar indirip yükleyerek birkaç saatimi boşa harcadım. Ve tahmin et ne oldu? Bana hiç yardımcı olmadı. “LoL Oynat” düğmesine basar basmaz d3dx9_39.dll eksik hatası beliriyor. Seçenekim kalmamıştı, ama arkadaşım bana yardım etti ve çözümün bu kadar kolay olduğuna inanamadım.

Bu çözüm, Windows Vista, 7, 8, 10 için League of Legends’ta d3dx9_39.dll eksikliğini düzeltebilir. Bu hata, DirectX 9 ile birlikte yüklenmesi beklenen eksik veya bozuk .dll dosyasından kaynaklanır.

Bu nedenle, eksik d3dx9_39.dll dosyasını buradan indirip yükleyin: Tıkla.

Not 1

Eğer işletim sisteminiz 32 bit ise; indirdiğiniz dll dosyasını C:\Windows\System32 klasörü içine kopyalamalısınız.

Not 2

Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise; indirdiğiniz dll dosyasını C:\Windows\SysWOW64 klasörü içine kopyalamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here