Selamlar, bu yazımda sizlere Call of Duty Mobile’da oldukça tercih edilen Muhafız Operatörünü tanıtmaya çalışacağım.

Benim en çok tercih ettiğim sınıf elbette muhafız sınıfı ve o yüzden bu yazı serimize muhafız ile başlamak istedim. Genel olarak one man squad yani takımlara karşı tek başıma oynamaktayım, videolarımada buradan erişebilirsiniz.

Eğer ki takım ile oynuyorsanız bu karakterimizin yanına gözcü, sıhhiyeci ve hava indirme opertaörü alabilirsek sonuç oyunu kazanmanızdan başka bir ihtimal olması çok düşüktür. Takım oyunlarında oldukça etkili olan Muhafız Operatör’ü solo oyunlarda da oldukça başarılıdır. Üstünüze gelen arabaya genişleyen kalkanınızı açma, bir ve ya birden fazla rakip ile karşılaştığınızda yakın mesafede kalkanı açıp kör etme, uzak mesafe çatışmalarında kalkanı açıp siper alma gibi bir çok avanja sahip bir operatördür muhafız operatörü.

Yukarıda verdiğim linkte yotube kanalımda ilk fark edeceğiniz detay sürekli Muhafız Opertatör’ü ile oynuyor olmam olacak. Yaklaşık olarak sekiz ay gibi zamandır sadece bu operatör ile oynamaktayım. Elim oldukça alışmış durumda. Bazı mekanikleri edinmek zaman alabilir oynaya oynaya parmaklarınız bu mekanikleri tanımlayacak sonrasında otomatik yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Umarım aşağıda sizlere vereceğim bilgileri beğenirsiniz. Keyifli okumalar dilerim.

Call of Duty Mobile’da oldukça tercih edilen Muhafız operatörünün başlıca özellikleri;

  1. Genişleyen Kalkan
  2. Sağlamlaştırılmış

Genişleyen Kalkan

Operatörün vermiş olduğu iki özellikten birisi olan genişleyen kalkan %25lik bir alanınızı kapatıp düşmanlara karşı rahat bir şekilde siper almanızı sağlar. Açılığı anda flaş bombası etkisi yapan kalkanımız düşmanı ve ya düşmanlarımızı kör ederek vs’de bizi bir sıfır öne geçirmektedir. Flash mesafesi ortalama olarak 40 Metreye kadar etki etmektedir. Kalkanımızın ortalama olarak geliştirilmemiş hali 60 Mermide flaş bombasını kaybetmekteyken 85 mermide ise tamamen kırılmaktadır.

Sağlamlaştırılmış

Operatörün vermiş olduğu ikinci özellik ise sağlamlaştırılmış adını verdiğimiz özelliktir. Bu özellik sayesinde Silah Ateşi Dışındaki Hasarı %25 Azaltır. Bu özellik sayesinde bombalar, roketler ve tank bize %25 daha az hazar vermektedir. Operatör özelliği yükseltildiğinde yüzdelik dilimimiz yükselmekte ve daha az hasar almaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here