Selamlar hoş geldiniz, bu yazımda sizlere çok imrendiğim ve çok sevdiğim Call of Duty Mobile’da Hava indirme operatörünü anlatacağım.

Öncelikle bu sınıfa dair olan tecrübelerimi sizlerle paylaşmak isterim. Çok uğraş vermeme rağmen bir türlü efektif olarak kullanamadım bu Hava İndirme Operatör’ünü. Oyun içerisinde çok fazla avantajı bulunmakta örneğin; Havada yavaş hıza sahip olmasına karşın uçaktan erken atlama, her hangi bir yere hava aracı çağıra bilme gibi.

Uçaktan atlarken ve son alanlara doğru oldukça işimize yaramakta olan bu Hava İndirme Operatörü son alanlar ufacık kaldığı için havaya yükselip rakibin yerini ifşa edebilir, karşısında takım geldiğinde hızlıca kendisini bölgeden uzaklaştırabilir ya da hızlı bir şekilde pozisyon değiştirip takıma hiç ummadığı anda büyük bir darbe vurabilir. Yüksek yerlere çıkarak keskin nişancı tüfekleri ile rakiplerine çok ama çok zor anlar yaratabilir.

Hiç unutmam bir gün Takım (Squad) olarak girdiğimiz bir oyunda çöl tarafıda bulunan pervanelere Hava indirme Operatörü arkadaşın yardımı ile çıkmıştım, elimde Arctic .50 Egzotik isimli keskin nişancı silahı bulunmaktaydı tepe zaten bölgeye hakim bir konumda olduğu gibi dahada yüksekte olmam bölgeye tam bbir hakimiyet kurmamamda avantaj sağlamıştı yaklaşık olarak üç dakika içersinde 11 öldürme sayısına ulaşmıştım. Sonrasında Hava İndirme Opertatörü oynamayı çok denedim fakat bir türlü alışamadım benim operatörüm kesinlikle Muhafız Opertatörü.

Şimdi kısaca özelliklerine değinelim.

Bu Operatör ile oyuna başladığınızda iki adet Hava İndirme Operatörüne özgü özelliğe sahip olursunuz;

  1. Fırlatma Cihazı
  2. Hafif

Fırlatma Cihazı

Fırlatma Cihazı oycunun takımını havaya fırlatıp atlayış tulumu ( Wing Suit ) ile süzülmelerini sağlayan mancınık diyebiliriz.

Hafif

Bu özellik ilk uçaktan atlarken eğer atlayış lideriniz Hava İndirme Opertörü ise o an bütün takıma etki etmekte ve 1500 ila 1600 metreden oyuna hızlı bir giriş yapmanızı ve rakiplerinizden önce istediğiniz konuma inme avantajınıı size sağlar.

Yükseltme

Operatör özelliğinizi yükselttiğinizde Fırlatma Cihazı ile siz ve ekip arkadaşlarınız daha yukarıya çıkabilirsiniz ve bu doğrultuda gitmek istediğiniz yere daha hızlı gider aynı zamanda daha yükseğe çıktığınız için bölgeye daha geniş bir açıdan bakmış olursunuz.

Call of Duty Mobile videoları çektiğim YouTube kanalıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İyi günler, sağlıcakla kalın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here