Crusader Kings 3 gibi büyük ve genişleyen bir stratejide, başarmak istediğiniz hiç bitmeyen genel hedefler listesinin yanı sıra kişisel bir hedefe sahip olmak önemlidir. Crusader Kings meraklısı ve Reddit üyesi Zak7062 için bu kişisel hedef, oyuna başlar başlamaz çok hızlı geldi. 

Amacı Papa’yı yemekti.

Zak7062’nin Reddit’teki her kutsal yeri fethettiğini, üç ayrı Haçlı Seferini yendiğini ve sadece Papa’yı yiyebilsin diye Norveç dinini yamyamlığı içerecek şekilde yeniden düzenlediğini belirten gönderisini gördüğümde … daha fazlasını bilmeliydim. Bu yüzden yorum için uzandım.

Zak, Crusader Kings 3’te duyduğu Reddit mesajıyla bana, Zak’in yaklaşık 800 saat oynadığı CK2’deki favori özelliklerinden biri olan pagan inançlarını yeniden şekillendirebileceğinizi söyledi. Zak, ilk Crusader Kings 3 oyununa 867’de başladı ve Norse hükümdarı Halfdan ‘Whiteshirt, Jarl of Jorvik’ ile anlaştı.

Zak, “İnancı yeniden biçimlendirmek için ne tür seçeneklere sahip olabileceğimi görmek isteyen” dedi, “Hangi ilkelerin mevcut olduğunu kontrol etmek için inanç ekranını açtım. Kaydırırken bir seçenek gözüme çarptı.” Ritüel Yamyamlık . ‘ CK2’deki en sevdiğim başarılardan biri ‘Kutsal Duman’tı – Başka bir dinin kafasını bir İskandinav ya da Aztek paganı olarak feda et. O zaman, tek bir gün geçmeden ne yapmam gerektiğini biliyordum, bu benim kaderimdi.

“Papa’yı yiyecektim.”

Halfdan olarak oynarken Zak bana Mercia ve Wessex’i fethettiğini, ardından İrlanda’nın bazı kısımlarını ve tüm İskoçya’nın geldiğini söyledi. Halfdan öldü, ancak Zak, Britanya Adaları’nı birleştirmeyi bitiren oğlu Ragnarr olarak oynamayı devraldı. O noktada yenilmeyen Papa, İngiltere için bir Haçlı Seferi başlattı, ancak bazı stratejik ittifaklar nedeniyle – Zak’in ifadesiyle “ailemdeki her bir kadını rastgele Pagan liderleriyle evlendirmek” Ragnarr, Haçlı Seferi’ni stoklarken durdurmayı başardı. Katolik mahkumlarla zindan.

Ragnarr’ın oğlu Bjorn olarak görevi devralan Zak , İnsan Fedakarlığı ilkesi sayesinde “yüzlerce ve yüzlerce” dindarlık puanı oluşturan Katolikleri yakmaya karar verdi . Bjorn daha sonra İskandinav inancını yenilemek ve özel bir iştah geliştirmek için kutsal yerleri fethetmeye başladı. ” Stresin insanların garip şeyler yapmasına neden olabileceğini duymuştum ” dedi. “Pek çok zihinsel çöküşün ve üzgün olduğum için yemek yemenin gücü sayesinde, bana ‘özel’ yiyecek isteme seçeneği verildi.”

Bjorn şimdi bir yamyamla ve başka bir Haçlı Seferi’ne karşı savunduktan sonra, İskandinavlar Roma’yı yağmaladı ve çok büyük bir şapkayla çok özel bir mahkum edindi. Birini hapsedilmiş ettik, bunları yürütmek yapabilir ve bir yamyam iseniz, her iki yürütebileceği ve bunları yiyin.

Zak’in dediği gibi: “Pope menüye geri döndü çocuklar.”

Zak’e göre, Papa’yı tüketme hedefine ulaşması yaklaşık 100 oyun içi yıl ve yaklaşık 15 gerçek dünya saatini aldı. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Papa Gregorious VI’nın kafasını kesmenin ve yutmanın birkaç etkisi oldu. 

Özellikle stresini 40 puan düşürdü. (Bjorn’unki, Papa’nın değil.) “Adil bir sebebim olduğu için kimse beni bir Tiran olarak düşünmeyecek” sözünü de seviyorum Bjorn’un başını kesip Papa’yı yediği haberini duyan ve sadece başlarını sallayan bir grup vatandaş hayal ediyorum. “Evet, kulağa adil geliyor.”

Ve son olarak, Papa’yı yemek% 20 hasta olma şansı ile geliyor. Aslında Bjorn, Papa eti yedikten sonra hastalandı.

“Ve neredeyse ölüyordu,” dedi Zak. “Ama kurtuluşun bedeli budur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here