Minimum gereksinim çok katı değildir ve oyun optimize edildikçe azaltılabilir.

Yeni bir Baldur’s Gate 3 Erken Erişim çıkış tarihi belirlendiğinde (hiçbir şeyin ters gitmediğini varsayarak), PC’nizin onu gerçekten çalıştırabildiğinden emin olmanın zamanı geldi. Larian Studios, yardımcı olmak için BG3 Steam sayfasını , sistem gereksinimlerindeki ilk atış dahil olmak üzere oyunla ilgili yeni ayrıntılarla güncelledi .

Önerilen özellik biraz etli taraftadır, ancak minimum çoğu PC oyuncusu için oldukça yönetilebilir olmalıdır. Ayrıca bunların nihai rakamlar olmadığını unutmayın: Larian Twitter’da sistem gereksinimlerinin “değişebileceğini” söyledi ve Steam sayfası aslında performans olarak Erken Erişim sırasında hem minimum hem de önerilen kurulumların “azalabileceğini belirtti. geliştirir.”

Ve işte bu gereksinimler:

Kobold:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel i5-4690 / AMD FX 4350
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı : Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Bulette:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı : Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Biraz RPG trivia: Kobold’u minimum gereksinimi temsil etmesi için seçtim çünkü bunlar genellikle düşük seviyeli karakterler için zayıf yem olarak görülürken, bulette güçlü ve korkulduğu için önerilen sistemi temsil ediyor ve Larian, bugünün Baldur’s Gate 3’ün Erken Erişim sürümünde bunlardan birinin gerçekten görüneceği canlı yayın. Ancak Pathfinder ayarında, koboldlar genellikle buletleri evcilleştirir ve bunları tünel açma ve madenciliğin yanı sıra düşman yerleşimlerine yapılan baskınlarda da kullanır. Gördükleri her şeyi içgüdüsel olarak öldürdükleri D & D’de durum böyle değil, ama yine de ilginç bir tesadüf olduğunu düşündüm.

Baldur’s Gate 3 Steam sayfası, Oyuncuların ondan bekleyebilecekleri de dahil olmak üzere Erken Erişim sürümüyle ilgili diğer ayrıntıları taşıyor: Beş Origin karakteri, altı sınıf ve çoğunlukla eksiksiz işlevsellik ile ilk perdeyi kapsayan yaklaşık 25 saatlik oyun. Larian, fiyatı Erken Erişim’den tam sürüme çıkarmayı planlamadığını belirterek, ayrıca “gösterişli bir deneyim” isteyen oyuncuların uzak durmaları gerektiği konusunda uyardı.

“Erken Erişim size oyunun nasıl olacağına dair erken bir tat alma şansı veriyor, ancak önümüzde hala çok iş var. En can sıkıcı hataları ortadan kaldırmak ve oyunu elimizden geldiğince optimize etmek için elimizden gelenin en iyisini yaparken , hala çok sayıda sorun var ve bunları düzeltmemiz zaman alacak, “diyor Erken Erişim SSS. “Oyunu yalnızca erken bir görünüm istiyorsanız veya topluluk geri bildirimlerine katılmak istiyorsanız şimdi satın alın. Aksi takdirde, muhtemelen 1.0 sürümünün yayınlanmasını beklemeniz en iyisidir.”

Baldur’s Gate 3’ün 30 Eylül’de Steam Erken Erişim’e girmesi planlanıyor, ancak Larian patronu Swen Vincke, bugünkü lansman tarihi canlı yayınında, optimizasyon süreci ona giden herhangi bir büyük darbeyle karşılaşırsa sürümün daha da geri çekilebileceği konusunda uyardı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here