Assassin’s Creed Valhalla  , bir süredir piyasada, ancak hala sonuna yaklaşmayan pek çok insan var. Başlangıç ​​ve son arasında bir dağ içerik var ve bu arada ana karakter Eivor hakkında öğrenilecek çok şey var. Yine de, hem erkek hem de kadın versiyonları hakkında insanların gözden kaçırdığı birçok ayrıntı var.

Eivor karmaşık bir karakter ve hikayelerinde, diğer AC oyunlarına ve hatta zaman içindeki tarihi figürlere bağlanan birçok küçük baş sallama var . Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, Valhalla’nın MC’sine daha derin bir göz atalım.

Feragatname: Eivor’un geçmişi ve iki cinsiyet için açıklamalarla ilgili bazı ufak tefek bozulmalar olacak, bu yüzden okuyucular dikkatli olun

Eivor karmaşık bir karakter ve hikayelerinde, diğer AC oyunlarına ve hatta zaman içindeki tarihi figürlere bağlanan birçok küçük baş sallama var . Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, Valhalla’nın MC’sine daha derin bir göz atalım.

Feragatname: Eivor’un geçmişi ve iki cinsiyet için açıklamalarla ilgili bazı ufak tefek bozulmalar olacak, bu yüzden okuyucular dikkatli olun

Eivor Kanonik Dişi Mi

Tıpkı Odyssey’in kanonik temsilinin Kassandra olması gibi, Valhalla’nın da dişi Eivor’dur. Piyasaya sürüldüğünden bu yana, oyunda ve Eivor’un dişi Eivor’un “tarihsel olarak” kanon cinsiyeti olduğunu doğrulayan birçok ipucu var. En büyük kanıt, Eivor’a hitaben, erkek olarak oynarken bile soyadının Varinsdottir olduğunu belirten bir mektuptur.

İskandinav kültüründe, çocuklara patriklerinin, bu örnekte Varin adının esas alındığı bir soyadı verilmesi yaygın bir uygulamadır. Yani Eivor, Varin’in kızı olduğu için soyadı Varinsdottir. Erkek Eivor kanon cinsiyeti olsaydı, adı Varinson olurdu.

Her İki Eivorun Da Tercih Ettiği Bir Silah Var

Yine de Eivor’un iki cinsiyeti arasındaki tek fark bu değil. Tanıtım sanatında ve ara sahnelerde her Eivor’un bir silah tercihi olduğu ortaya çıkıyor. Oyunda, her iki Eivor da ara sahnelerde neredeyse her zaman bir kalkan ve tek elle bir balta kullanır.

Bununla birlikte, tanıtım sanatında, erkek Eivor genellikle iki elli bir Danimarkalı Balta ile gösterilirken, dişi Eivor bazı ellerini çift kullanır. Açıkçası, bu pek önemli değil, ama ne olursa olsun güzel bir detay.

Eivor, Synin’in Kalıntıları Yemesine İzin Veriyor

Eivor’un doğa ile, özellikle de hayvanlarla her zaman doğaüstü bir bağlantısı olmuştur ve bunların kurtlar ve kuzgunlar ile olan bağlantıları çok güçlüdür. Şimdi, tabii ki, orada bazı irfan imaları var, ancak bu çıkarımların doğru ya da yanlış olması bozulmayacaktır.

Her halükarda, özellikle Eivor’un kuzgunu ile, kampanya boyunca pek çok kez Eivor, Synin’in onu beslemek için cesetleri yemesine izin verdiklerini ima ediyor. Bu oyun içinde hiç gösterilmez, ancak Eivor’un geçmiş zamanda sanki zaten beslenmişler gibi bundan bahsetme şekli biraz rahatsız edici.

Bu Oyundaki Gizli Bıçak Bir Sebeple Fantezi

Şimdi, Valhalla’nın başlarında Eivor, Hytham ve Basim adlı Sigurd ile dünyayı dolaşan iki “Saklı” ile tanışır. Ve ayrıca çok erken bir zamanda, Basim, Hytham’ın ( ve görünüşe göre hayran kitlesinin ) dehşetine rağmen, Eivor’a belirli bir nesneyi hediye etmeyi bir noktaya getiriyor . Bu eşya elbette en çok Assassin’s Creed ile ilişkilendirilen gizli kılıçtır. Bu hala 13. yüzyıl öncesi olduğu için, bu dönemin Suikastçıları Gizli Bıçak geçebilsin diye yüzük parmaklarını kesti.

Bu Gizli Bıçak, özellikle “gizli” olması gereken bir şey için inanılmaz derecede süslü görünüyor. Ancak bunun kolay bir açıklaması var ve bunun her zaman bir hediye olması amaçlanmış olması gerçeğidir. Basim, Eivor’un onu gerçekten devam ettireceğini bilmiyordu ve bu yüzden onu hem silah hem de dekorasyon olarak çalışacak şekilde tasarladı.

Eivor Çok Sadık Bir Ortak

Diğer Assassin’s Creed oyunlarında ana karakter biraz flört ediyor. Özellikle Ezio, hiçbir zaman romantik bir tavır almadı ve öldüğü güne kadar hala çekici kadınlardı. Ancak Odyssey ile oyuna gerçek romantik karakterler eklendi ve Kassandra / Alexios’un bağlayabilecekleri birçok farklı insan vardı.

Şimdi, Odyssey için The Legacy Of The First Blade DLC ile zorunlu bir canon romantizmi vardı, ancak o zaman bile oyuncular dışarı çıkıp istedikleri kişiyle yatabilirlerdi. Tersine, Valhalla’da, Eivor biraz daha kararlı. Oyuncular Ravensthorpe’da ( hatta bazıları sadık olması gereken ) bir dizi farklı karakterle romantizm kurabilir , ancak bir ilişki kurulduğunda Eivor hile yapmaz.

Valhalla’da Meditasyon Tarihsel Öneme Sahiptir

Meditasyon, Assassin’s Creed başlıkları da dahil olmak üzere genel olarak açık dünya oyunlarının temelini oluşturdu. Bu mekaniği açıklamaya öncülük eden en önemli franchise The Witcher serisiydi, ancak bir ton AC oyununda da yer aldı. Bayek’le birlikte, karakter kabuslar nedeniyle uykusuzluk çektiğinden ve intikamı bitene kadar uyumayacağına söz verdiğinden, aslında hikaye imaları vardı.

Ancak, Kassandra / Alexios için böyle bir ima yoktu. Eivor’da bir tane var ve aslında tarihsel bağları var. Vikingler oldukça ruhani insanlardı ve aslında sık sık, genellikle savaşlardan önce meditasyon yapıyorlardı. Valhalla, bu özelden defalarca bahsettiğinden emin olsa da, bazı hayranlar, AC’nin tarihsel doğruluğuna ve / veya yanlışlıklarına bakmak için oldukça inanılmaz bir bağlılık göstermeye başladı  .

Eivor Ve Synin Görüşlerini Paylaşabilir

Eivor’un kuzgununa geri dönelim, Synin adındaki sevimli küçük şey. Açıkçası, Synin’in bir kuzgun olması ve kartal olmaması, AC serisinin temelini oluşturan klasik Eagle Vision’da bir dürtüdür, ancak aynı zamanda kuzgunların İskandinav mitosunda nasıl görüldüğü nedeniyle karakterin Eivor ile bir bağlantısı vardır. Ayrıca, Eagle Vision’ın Assassin’s Creed dünyasında bağlamsal olarak çalışma şekli karmaşıktır, ancak tüm insanların bilmesi gereken, Bayek ve Kassandra’nın önceki suikastçıların sahip olduğu standart versiyona sahip olmadığıdır.

Bunun yerine, görüşlerini kuş arkadaşlarıyla paylaşabildiler. Eivor, hem standart Eagle Vision hem de Bayek ve Kassandra’nın bilinen varyasyonuyla gösterilen (şimdiye kadar) ilk suikastçıdır.

Eivor Olan Yalnız Kurt Denkleme Kendini Fazla Eklemez

Sıradaki bu biraz daha incelikli ve Eivor’un kendilerini konuşma sırasında sunma şekliyle ilgili. Eivor’un genel denklemin bir parçası olarak kendisine ne kadar az önem verdiğini hiç fark ettiniz mi? Her zaman olayların Sigurd’u ( şaşırtıcı derecede sinir bozucu bir karakter ) veya Ravensthorpe’u nasıl etkileyeceğine ve hiçbir zaman Eivor’u nasıl doğrudan etkileyeceğine bağlı değildir. Bunun nedeni, Eivor’un oldukça açık bir şekilde yalnız kurt tipi olması, ancak aynı zamanda karakterin kendi imajı veya kaderle ilgili inançlarıyla da ilgili olabilir. Hayranlar, Hytham ile yaptıkları sohbetler sırasında Eivor’un bu konudaki düşüncelerine, onlara İnanç Sıçrayışı’nı öğretirken bir göz atabilirler.

Eivor kendini değersiz ya da başka bir şey olarak görmüyor ama kendilerini denklemin ayrılmaz bir parçası olarak görmüyorlar. Onların akıllarında gerçekten önemli olan Sigurd’dur.

Sınırsız Miktarda Fırlatma Ekseni Var

Valhalla’nın oynanış yönlerine dair arsız bir küçük kazmaya geçersek, Eivor tüm bu fırlatma eksenlerini nereden alıyor? Oklar en azından anlamlıdır, çünkü insanlar sırtlarındaki sadağı açıkça görebilirler, ancak komik derecede güçlü Fırlatma Baltası Öfke Yeteneği ile, özellikle Eivor, insanlara beş ayrı balta gibi vurur. Bütün bunlar nereden geliyor?

Her Iki Eivor’un Tam Animasyonları Ve Zırh Tasarımı Aynı

Ve son olarak, hem erkek hem de dişi Eivorların aynı animasyonlara ve zırh tasarımlarına sahip olması çok güzel. Diğer oyunlarda, bu iki karakterin farklı animasyonları, farklı zırh tasarımları ve hatta muhtemelen farklı romantizm seçenekleri olacaktır, ancak Valhalla’da tüm paylaşılanlar.

Bu, insanların tüm oyun boyunca aynı silah / zırh setine ne kadar kolay yapışabildikleri için daha da iyi hale getirildi  .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here