549 $ ‘dan Apple’ın yeni AirPods Max’i pahalı bir kulak üstü kulaklık setidir. Aslında, normal
AirPod’lar ve bir iPhone SE ile aynı maliyete sahipler.

Apple’ın AirPods Max’i, iPhone üreticisinden gelen en yeni kulaklık setidir ve Beats kulaklıkların aksine bunlar resmi bir Apple markalı üründür. AirPods adının popülaritesinden yola çıkan bu kulaklıklar, şirketin kulaklıklarının birçok aynı özelliği ve avantajının yanı sıra ekstra bir rahatlık düzeyi ile birlikte gelir. Ancak, 549 $ ‘lık AirPods Max, ucuz kulaklıklardan uzak.

AirPods Max’in yakında mağazalara girmesiyle, Apple’ın ekosistemine yatırım yapanlar, AirPods Pro kulaklıklarla aynı gelişmiş işlevselliğe sahip daha rahat bir kulaklık seti alma fırsatına sahip olacak. Bu yalnızca uyarlanabilir ve aktif gürültü engelleme anlamına gelmez, aynı zamanda film izlerken daha sürükleyici bir dinleme deneyimi için Uzamsal Ses anlamına gelir. Hiç şüphe yok ki bunlar özellik açısından zengin kulaklıklar, ancak fiyatın birçok tüketiciyi iki kez düşünmesine neden olması muhtemel ve özellikle Apple’ın son zamanlarda diğer popüler ürün gruplarının maliyetini düşürdüğü düşünüldüğünde.

549 dolarlık fiyatı perspektife koymak için, tüketiciler bunun yerine 159 dolarlık AirPod’ları tercih edebilir. Apple’ın bu temel kulaklıkları AirPods Max veya hatta AirPods Pro ile aynı gelişmiş özellikleri sunmasa da, yine de genel olarak benzer bir ses kalitesi ve tasarım sağlarlar. Dahası, fiyat farkı esasen bir iPhone SE’nin tüm maliyeti ile aynıdır. Başka bir deyişle, bir AirPods Max kulaklık setinin fiyatı için, alıcılar kendilerini yeni bir Apple kulaklık seti ve yepyeni bir iPhone ile donatabilirler.

Bazıları İçin AirPods Max Ekstra Maliyeti Buna Değer

AirPods Max fiyatını standart AirPod’lar ve iPhone SE’nin toplam fiyatıyla karşılaştırmak, bu yeni
kulaklıkların ne kadar pahalı olduğunu vurguluyor. Ancak, bazı alıcılar için ek maliyet buna
değecektir. Evet, AirPods Max, AirPods Pro ile birçok özelliği paylaşır (iPhone SE ile satın alındığında 650 $), ancak deneyimi kökten iyileştirebilecek doğal farklılıklar vardır. Örneğin pil ömrü. AirPods Max önemli ölçüde daha büyük olduğu için, alıcılar 20 saate kadar kullanım bekleyebilir ve cihazı doldurmak için herhangi bir ek kasaya ihtiyaç duymadan içeride daha yüksek kapasiteli bir pil barındırabilirler.

Muhtemelen daha da önemli olan, ekstra boyutun ve genel kulak üstü tasarımının doğal olarak çok daha rahat bir dinleme deneyimi ve daha zengin ve daha derin bir bas çıkışı olasılığıyla sonuçlanacak olmasıdır. AirPods ve bir iPhone SE aynı fiyata alınabilirken, tek başına boyut AirPods Max’i daha uzun dinleme seanslarını tercih eden ve Apple’ın şu anda sunduğu en iyi ses kalitesini isteyenler için daha iyi bir seçenek haline getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here