Pekâlâ, bu yazımız epey uzun olacak. Dünya Şampiyonası’na hazırlanmak için getirdiğimiz bir sürü küçük ayarlama var! Metanın durumundan memnunuz, bu yüzden ihtiyatı elden bırakmadan dikkatlice birkaç değişiklik yapıyoruz.

Yani bazı nişancıları (Miss Fortune, Lucian, Tristana) ve ormancıları (Evelynn, Hecarim, Skarner) güçlendiriyoruz. Ayrıca çok sık karşılaştığımız bazı şampiyonları zayıflatarak onlara karşı etkili olabilecek seçimleri arttırıyor ve onların rakiplerine öç alma fırsatı sunuyoruz.

Bunların yanı sıra bazı şampiyonları onlara daha uyumlu kimlikler vererek ve onların güçlü yanlarını ön plana çıkararak düzenliyor ve diğerlerinin yetenek setlerini daha net hale getiriyoruz.

Son olarak ufak bir hatırlatma: Geliştirici Ekibimiz kısa bir süre sonra izne çıkacak. Yani bu, LoL için 10.16 Yaması’nın normalden iki kat daha uzun süreceği ve 10.17 Yaması’nı atlayacağımız anlamına geliyor. Yine de 10.17’nin normalde çıkması gereken tarih civarında birtakım dengeleme değişiklikleri getireceğiz. Bu yüzden gözünüzü dört açın. Bir sonraki tam yamamız 10.18 olacak!

Hadi yazımızı okuyun ve sezonun üçüncü dereceli mevsimine hazırlanın falan filan.

Eğer TFT yama notlarını arıyorsanız sizi şöyle alalım! 

Hanna “shio shoujo” WooTricia “mom cat” Tan

Yamada Öne Çıkanlar

Ruh Çiçeği Riven, Ruh Çiçeği Cassiopeia, Ruh Çiçeği Ahri, Ruh Çiçeği Kindred ve Ruh Çiçeği Yone 6 Ağustos 2020 tarihinde çıkıyor.

Sihirdar Vadisi 3. Dereceli Mevsimi Başlıyor!

9 Ağustos saat 23.59’da sezonun üçüncü ve son dereceli mevsimi başlıyor ama bu sefer özel bir ödülümüz var! Her zamanki mevsim ödüllerinin yanı sıra, 750 Mevsim Puanı kazanan herkese rasgele 1. Seri Ebedi Kapsülü vereceğiz.

Şampiyonlar

YENİ

Yone

Unutulmayan Kılıç

 Yone 10.16 Yaması’nda kılıçlarını eline alıyor! 

Yone’nin yüksek çözünürlüklü açılış görsellerini LoL Görüntüleri uygulamasında bulabilirsiniz!

Akali

Q’nun taban hasarı arttı. E’nin hasar türü değişti.

Akali bir süredir profesyonel düzeyin gölgelerinde olduğuna göre, erken safhalardaki hasarını arttırarak tüm beceri düzeylerine (suikastçının) damgasını vurmasına yardım edebiliriz. Ayrıca eşyaları daha etkili kullanabilmesi ve savunmaya yönelik dizilimler kullanmayan rakiplere daha fazla hasar verebilmesi için tüm yetenek setinin aynı türde hasar vermesini sağlıyoruz. 


Q – Beş Nokta Saldırısı

TABAN HASAR 30/55/80/105/130 ⇒ 35/60/85/110/135


E – Çevik Silah

HASAR TÜRÜ Fiziksel ⇒ Büyü

Ashe

Q’nun ilave saldırı hızı ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

10.8’de Ashe’e getirdiğimiz güç artışı güçlendirmesini geri alarak erken safhalarda daha zayıf ve ileri safhalarda ona karşı koymak için yeterince işlevsel olmayan diğer nişancılara şans tanıyoruz.


Q – Pürdikkat

İLAVE SALDIRI HIZI %20/30/40/50/60 ⇒ %20/25/30/35/40

Bard

Taban canı azaldı. W’nun sağladığı azami iyileşme azaldı.

Bard özellikle profesyonel düzeyde sık sık tercih ediliyor. Dolayısıyla ona karşı alınabilecek ve koridorda baskı kurabilecek şampiyonların sayısını arttırmak için erken safhalardaki gücünü azaltıyoruz. 


Taban nitelikler

CAN 575 ⇒ 560


W – Koruyucunun Mabedi

AZAMİ İYİLEŞTİRME 70/110/150/190/230 ⇒ 55/95/135/175/215

Evelynn

Q’nun bekleme süresi azaldı; bir canavara saldırmak artık yeteneğin bekleme süresinin %50’sini iade etmiyor.

Ormanda ve erken safhalardaki kapışmalarda rakiplerini cezbedebilmesi için Evelynn’in Q’sunun gücünü arttırıyoruz. Ayrıca canavarlara saldırınca Q’nun bekleme süresinin azalması mekaniğinin pek çok oyuncunun kafasını karıştırdığını ve sinirini bozduğunu öğrendik. Dolayısıyla bunu oynanış netliğini arttırmak için kaldırıyoruz. 


Q – Nefret Dikeni

BEKLEME SÜRESİ 8 saniye ⇒ 4 saniyeKALDIRILDI HADİ BARIŞALIM Bir canavara saldırmak artık Nefret Dikeni‘nin bekleme süresinin %50’sini iade etmiyor.

Fiora

Q’nun bekleme süresi azaldı; isabet halinde iade edilen bekleme süresi azaldı.

Büyük etkinliğe yaklaştıkça, yan koridorda baskınlık kurabilen ve gücü zamanla artan çok fazla biçicimiz olmadığını fark ettik. Bu yüzden Fiora’nın formunu korumasını ve takımlara daha fazla stratejik katkı bulunabilmesini istiyoruz. Erken safhalardaki çatışmalarda şimşek gibi saldırıp ölümcül olmasına yardım ediyor ve ayrık ittirme yapabilmesi için hareketliliğini arttırıyoruz. Bunu dengelemek adına, iade edilen bekleme süresini biraz azaltıyoruz.


Q – Hamle

BEKLEME SÜRESİ 16/14/12/10/8 saniye ⇒ 13/11,25/9,5/7,75/6 saniyeİSABET HALİNDE BEKLEME SÜRESİNDE AZALMA %60 (yeteneği rakibe isabet ettirmek 6,4/5,6/4,8/4/3,2 saniye iade eder) ⇒ %50 (yeteneği rakibe isabet ettirmek 6,5/5,63/4,75/3,9/3 saniye iade eder)

Hecarim

E’nin zaman içinde sağladığı ilave hareket hızı arttı.

Atımız bir süredir tırıs gidiyor. Bu yüzden baskın ve savaş başlatma potansiyelini arttırıyoruz. Eklediğimiz hareket hızının pasifini tetikleyerek ilave hasar artışı sağladığını unutmayın. 


E – Yıkıcı Saldırı

İLAVE HAREKET HIZI İlk 3 saniye boyunca %25-75, 4. saniyede azami miktara ulaşır ⇒ İlk 3 saniye boyunca %25-100, 4. saniyede azami miktara ulaşır

Jax

E’nin bekleme süresi azaldı.

Şimdi sıra Jax’te! Fiora’ya benzer şekilde Silah Ustası’nı da daha fazla Karşı Saldırılı, daha etkili bir karşı seçim haline getirerek onu ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. E’sini daha sık kullanabildiği için savaşların gidişatını daha farklı bir şekilde değiştirebilecek.


E – Karşı Saldırı

BEKLEME SÜRESİ 16/14/12/10/8 saniye ⇒ 14/12,5/11/9,5/8 saniye

Jhin

Pasifin son atışının yapılara verdiği kritik vuruş hasarı arttı.

Jhin özellikle de kulelere yakınken sanatına icra edemiyor. Uzun zaman önce 6.4 Yaması’nda pasifine getirdiğimiz kritik vuruş hasarı kısıtlamasını kaldırıyoruz. Böylece yapıları daha etkili bir şekilde yıkabilecek ve kulelere ilave hasar veren yetenekleri olan diğer nişancılarla yarışabilecek.


Pasif – Suflör

SON ATIŞIN YAPILARA VERDİĞİ HASAR 1,2 Toplam Saldırı Gücü ⇒ 1,5 Toplam Saldırı Gücü (artık sıradan kritik vuruşlarla aynı hasara sahip)

Jinx

R’nin ilave hasarı artık sınırsız.

Jinx’in R’sinin canavarlara karşı geçerli olan hasar sınırının, şampiyonlar için de uygulanmasına yol açan hatayı giderdik. Bu hata yüksek canlı rakiplere karşı gücünü önemli ölçüde etkiliyordu. Artık ultisinin verdiği hasarı tüm hedefler için sınırsız hale getirerek size manyak, güçlü ve ölümcül bir roket sunuyoruz! 


R – Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

GİDERİLEN İLAVE HASAR SINIRI HATASI Ana şampiyon hedefine en fazla 375 Hasar ⇒ Artık tüm hedeflere karşı sınırsız

Karma

Q’nun bedeli artık tüm yetenek seviyelerinde sabit; bekleme süresi arttı.

Karma birden fazla rolde oynanabilen güçlü bir şampiyon olmaya devam ediyor. Üstelik rakibi üstünde çok fazla hâkimiyet kuruyor ve güvende kalabiliyor. Dolayısıyla minyon dalgası temizlemeye yönelik yeteneğini, daha az kullanmasını sağlayarak tek başına durduğu koridorlardaki etkililiğini azaltıyoruz.


Q – İçindeki Alev

BEDEL 50/55/60/65/70 Mana ⇒ 65 ManaBEKLEME SÜRESİ 7/6,5/6/5,5/5 saniye ⇒ 9/8,5/8/7,5/7 saniye

Karthus

Q’nun hasar oranı azaldı.

Karthus oyuncularının sayısının ve şampiyonun kazanma oranının arttığını gözlemledik. Bu yüzden 10.14’te onu beklediğimizden daha fazla güçlendiren büyük güçlendirmelerden birini geri alıyoruz.


Q – Hortlak Mayın

HASAR ORANI 0,35 Yetenek Gücü ⇒ 0,3 Yetenek Gücü

Kha’Zix

Q’nun ayrı düşmüş rakiplere verdiği ilave hasar azaldı.

Böcek avını tüketiyor ve adapte oluyor. Son birkaç yama boyunca ve ona getirdiğimiz son güçlendirmeden beri Kha’Zix, yüksek beceri düzeylerindeki oyuncularımız için diğer ormancıları geride bıraktı. Dolayısıyla orta yolu bulmak için 10.14’te getirdiğimiz güçlendirmenin bir kısmını kırpıyoruz.


Q – Korkularından Beslen

AYRI DÜŞMÜŞ HEDEFLERE VERİLEN İLAVE HASAR %120 ⇒ %110

Lucian

Q’nun hasarı arttı. R’nin yaptığı toplam atış sayısı arttı.

Lucian bir süredir meta dışında kaldı. Oyunun başlangıç evrelerinde bile, metadaki daha uzun menzilli diğer nişancılara karşı kaybediyor. Gücünü arttırarak intikam yolunda ona destek oluyoruz.


Q – Işık Atışı

HASAR 85/120/155/190/225 ⇒ 95/130/16 /200/235


R – İnfaz

YAPILAN TOPLAM ATIŞ 20/25/30 ⇒ 22/28/34

Miss Fortune

Taban saldırı gücü arttı.

Korsan hanımımızın şansı pek yaver gitmiyor ve kendisi bunu kabullenmeyecek kadar hırslı. Erken safhalarda etkili nişancılardan biri olarak tercih edilmesini sağlamak için ona yardım eli uzatıyoruz.


Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ 50 ⇒ 52

Morgana

Q’nun bekleme süresi azaldı.

Alt koridor rakibe dalma potansiyeli yüksek, güçlü kitle kontrolü etkilerine sahip destek şampiyonları tarafından ele geçirilmiş durumda. Bu nedenle Morgana’nın etkili bir karşı seçim olabilmesi için zincirlerini kırıyoruz.


Q – Karanlık Esaret

BEKLEME SÜRESİ 11 saniye ⇒ 10 saniye

Nautilus

W’nun kalkanı azaldı.

Nautilus profesyonel düzeyde alt koridorun belası haline geldi. Dolayısıyla dürtmelere karşı direncini ve erken safhalarda rakiplerinin ona tam güç saldırdığı durumlardaki güvenilirliğini azaltıyoruz.


W – Titan’ın Gazabı

KALKAN 60/70/80/90/100 ⇒ 45/55/65/75/85

Neeko

Q’nun hasarı arttı; çiçek açma hasarı arttı.

Neeko’nun diğer baskın orta koridor şampiyonlarına karşı takas ve minyon dalgası temizleme gücünü arttırıyoruz. Bunun, onun kendini bulmasına yardım edeceğini düşünüyoruz.


Q – Tohum Tuzağı

HASAR 70/115/160/205/250 ⇒ 80/125/170/215/260ÇİÇEK AÇMA HASARI 35/55/75/95/115 ⇒ 40/60/80/100/120

Nocturne

Pasifin bekleme süresi arttı; rakip şampiyonlara ve canavarlara isabet halinde kazanılan bekleme süresi iadesi arttı.

Nocturne ortalama düzeyde orta koridordaki şampiyonları endişe verici bir hızla biçmeye devam ediyor. Ormandakine benzer bir güç seviyesine sahip olmasını sağlarken, ittirme ve hayatta kalma gücünü azaltıyoruz.


Pasif – Umbra Bıçakları

BEKLEME SÜRESİ 10 saniye ⇒ 14 saniyeİSABET HALİNDE BEKLEME SÜRESİ İADESİ Rakip şampiyonlara ve canavarlara yönelik normal saldırılar Umbra Bıçakları’nın bekleme süresini 2 saniye azaltır ⇒ Rakip şampiyonlara ve canavarlara yönelik normal saldırılar Umbra Bıçakları’nın bekleme süresini 3 saniye azaltır

Rakan

R’nin ilave hareket hızı arttı.

Rakan havalı hareketlere sahip olabilir ama yine de daha hızlı olması lazım. Başta gelen, savaş başlatma potansiyeli yüksek destek şampiyonlarından biri olması için temposunu arttırıyoruz. 


R – Seri Cazibe

İLAVE HAREKET HIZI %50 ⇒ %75

Sett

W’nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaldı. E’nin taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

Dayanıklılığa yönelik dizilimlerle Sett’in taban niteliklerine güvenerek önüne geleni tekmeleyen oyuncuları dizginliyoruz. 


W – Balyoz Gibi

HASAR 80/105/130/155/180 ⇒ 80/100/120/140/160


E – Surat Dağıtan

TABAN HASAR 50/80/110/140/170 ⇒ 50/70/90/110/130

Skarner

Q’nun toplam hasar oranı arttı; bedeli azaldı.

10.15’te getirdiğimiz güçlendirmelere rağmen, Skarner hâlâ kendi ırkıyla kış uykusundaymış gibi hissettiriyor. İğnesini sivrileştirmek için onu bir kez daha elden geçiriyoruz. 


Q – Kristal Kıskaç

TOPLAM HASAR ORANI 0,15 Saldırı Gücü ⇒ 0,20 Saldırı GücüBEDEL 15 Mana ⇒ 10 Mana

Syndra

Q’nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

Syndra profesyonel düzeydeki baskınlığını korurken, biz de onun gücünü azaltmaya devam ediyoruz. Bu sefer, özellikle de erken ve orta safhalar arasında koridorda kurduğu üstünlüğü azaltmaya çalışıyoruz.


Q – Karanlık Küre

TABAN HASAR 70/110/150/190/230 ⇒ 70/105/140/175/210

Tristana

E artık her %3 Kritik Vuruş İhtimali başına %1 daha fazla hasar veriyor.

Tristana erken safhalardaki saldırı menziline getirdiğimiz zayıflatmadan beri belli şampiyonları zorladığı orta koridor dışında pek de tercih edilmiyor. Alt koridordaki kritik vuruşa yönelik dizilimini güçlendirerek onu yeniden etkili bir nişancı haline getirmeyi hedefliyoruz. 


E – Patlayıcı Yük

YENİPATLAMAYA HAZIR OL Patlayıcı Yük artık her %3 Kritik Vuruş İhtimali başına %1 daha fazla hasar veriyor (en fazla %33,3 Hasar Artışı).

Veigar

Taban büyü direnci arttı.

Minik yordle’ın orta koridorda daha etkili olması için onu güçlendiriyoruz. Bunu yapmak için de büyü direncini arttırıyoruz, çünkü alt koridorda zaten yeterince güçlü.


Taban nitelikler

BÜYÜ DİRENCİ 30 ⇒ 32

Volibear

Q’nun ilave hareket hızı azaldı.

Volibear orta ve profesyonel düzeylerdeki oyuncuları fırtınanın hiddetine maruz bırakan korkutucu bir canavar. Hareketliliğini ve ileri safhalardaki güç artışını azaltıyoruz.


Q – Şimşek Darbesi

İLAVE HAREKET HIZI %15/20/25/30/35 ⇒ %10/14/18/22/26 (görünür rakip şampiyonlara doğru ilerlerken hâlâ iki katına çıkıyor)

Yasuo

Taban büyü direnci arttı. R’nin taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde arttı.

Orta koridorda ve profesyonel düzeyde daha verimli olması için Yasuo’yu dikkatlice güçlendiriyoruz. Tıpkı Veigar gibi, büyü hasarı veren çoğu şampiyonun bulunduğu orta koridorda daha rahat oynayabilmesini sağlıyoruz. Ayrıca koordinasyonlu takımlarda daha faydalı olabilmesi için ultisinin verdiği hasarı da arttırıyoruz.


Taban nitelikler

BÜYÜ DİRENCİ 30 ⇒ 32


R – Son Nefes

TABAN HASAR 200/300/400 ⇒ 200/350/500

Ziggs

Pasifin ilave hasar oranı artık sabit; yapılara verdiği azami hasar arttı.

Bombacı biraderin yapıları daha iyi yıkabilmesi ve daha da önemlisi uzun menzilli büyücüleri metaya geri getirmesi için onu güçlendiriyoruz.


Pasif – Kısa Fitil

İLAVE HASAR ORANI 1/7/13. seviyelerde 0,3/0,4/0,5 Yetenek Gücü ⇒ 0,5 Yetenek GücüYAPILARA YÖNELİK İLAVE HASAR ÇARPANI 2x yetenek gücü ⇒ 2,5x yetenek gücü

Rünler

Bulut Pelerini

Bulut Pelerini tutarlı bir saldırı ve savunma aracı olarak hem ormancıların hem de saldırı gücüne yönelik şampiyonların vazgeçilmezi haline geldi. Özellikle de Çarp ve Hex-sıçra’yı göz önünde bulundurarak sürekli olarak seçilmemesi adına, rünün genel gücünü azaltıyoruz.

İLAVE HAREKET HIZI %15/25/35 (0/100/250 saniye sihirdar büyüsü bekleme süresi) ⇒%10/20/30 (0/100/250 saniye sihirdar büyüsü bekleme süresi)

Ionia Kupası

Ionia Kupası’na katılım evresi başladı! Program ve ayrıntılar için istemcideki Clash sekmesine göz atın!

Merkez Baskını Denge Değişiklikleri

10.16 Orman Değişiklikleri

ORMAN MUHAFIZLARININ TABAN SALDIRI GÜCÜ 90 ⇒ 80ORMAN MUHAFIZLARININ SALDIRI GÜCÜ BÜYÜME ORANI 5 ⇒ 6UFAL DA CEBİME GİR Orman Muhafızları artık çatışmada 40 saniye geçirdikten sonra büyümeyi ve güçlenmeyi bırakacak.DOSTLARINI YAKIN, DÜŞMANLARINI DAHA YAKIN TUT Orman canavarları artık düşük canlı oyunculara daha az hasar veriyor ve canavarların saldırı gücü %20 arttı.


10.16 Curcuna Değişiklikleri

URF KAPIŞMASI Artık URF Kapışması’ndaki şampiyonlara, yanmaya başlar başlamaz Ağır Yara etkisi uygulanıyor.ATEŞ ÇEMBERİ Artık Ateş Çemberi sırasında minyonlar ortaya çıkmıyor; çemberin dışında kalan minyonlara zamanı durdurma etkisi uygulanıyor.ARABAYI İT Saldır/Savun, artık çöküş başlar başlamaz sonlanmıyor. Bunun yerine arabalar hareket hızı artışı kazanıyor ve savunan oyuncular tarafından engellenemez hale geliyor. Ayrıca çöküşün başlamasına kalan süre azalarak 75 saniye oldu.HASAR ÖLÇER Kukla artık daha çeşitli konumlarda ortaya çıkıyor.GANİMET HIRSIZI TEEMO VE VEIGAR Büyü dirençleri 100 arttı (eğer 3. veya 4. curcunaysa fazladan 25 Zırh ve Büyü Direnci kazanıyorlar).


10.16 Ödül Değişiklikleri

OKYANUS RUHU Okyanus Ruhu’nun yenileme etkileri %25 zayıfladı.STATIKK ŞOK’UN MİNYONLARA VERDİĞİ ASGARİ HASAR Hedefin azami canının %50’si kadar ⇒ Hedefin azami canının %35’i kadar


10.16 Harita Değişiklikleri

ŞAMPİYONLARIN MANCINIĞI Tarafsız kurbağa toplarının altındaki duvarlara atılan şampiyonlar, artık otomatik olarak toptan fırlatılacak. Bu bölgeye giren diğer birimlerse, dışarı itilecek.TOTEM GÖRÜŞÜ Üst koridorun merkezindeki çalının etrafına yerleştirilen totemler, artık daha net görüş sağlayacak.


10.16 Güçlendirmeleri

AZIR Değişmez ⇒ Aldığı hasar %5 azalırEZREAL Değişmez ⇒ Aldığı hasar %3 azalırKOG’MAW Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %8 azalır, aldığı hasar %5 artarLEBLANC Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Aldığı hasar %5 azalır, verdiği hasar %5 artarLEE SIN Değişmez ⇒ Aldığı hasar %5 azalırRIVEN Değişmez ⇒ Aldığı hasar %5 azalırTARIC Aldığı hasar %5 artar, verdiği hasar %5 azalır, iyileştirme etkileri %5 zayıflar ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artarTHRESH Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %8 azalır


10.16 Zayıflatmaları

DARIUS Verdiği hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %3 artarILLAOI Verdiği hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artarJHIN Değişmez ⇒ Verdiği hasar %5 azalırLEONA Değişmez ⇒ Verdiği hasar %5 azalırNEEKO Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Aldığı hasar %3 azalırURGOT Değişmez ⇒ Verdiği hasar %5 azalırZYRA Değişmez ⇒ Verdiği hasar %5 azalır


10.16’da Giderilen Hatalar

 • Oyuncular artık Düello Kulübü’ndeki turları bittikten sonra yanmaya devam etmiyor.
 • Aurelion Sol artık URF Kapışması’nın son turunda hayatta kalırsa ilave yıldızlarını korumuyor.
 • Orman eşyaları artık Kırmızı Güçlendirme bölgesi ve koridorların arasındaki orman da dahil olmak üzere tüm ormanda mana yenilenmesi sunuyor.
 • Vadi’nin Alameti artık Düello Kulübü sırasında etkinse, kalıcı olarak zamanı durdurma etkisi altında kalmıyor.
 • Açılıp kapatılabilen yetenekler, artık oyuncu Düello Kulübü karşılaşmalarını izlerken veya Savaş Kızağı’na binerken kapatılıyor.
 • Hex-sıçra artık URF Kapışması’nın her turunda Sıçra olarak yenileniyor.
 • Orman Muhafızı artık katledildikten sonra iki kez ortaya çıkmıyor.
 • Gnar, artık Savaş Kızağı’na bindikten sonra mini biçimindeyken W – Hiper ve R – GNAR! yeteneklerini kullanamıyor.

DX11 Beta Testi

LoL’de DX11 desteği için beta testimiz başlıyor! Nasıl katılabileceğinizi öğrenmek için, makalemize göz atın.

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • LOL İSTEMCİSİ: Sohbetin nereye odaklandığına bağlı olarak son satırının eksik görünmesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: Eşya Setleri bölümündeki eşya ipuçlarının her zaman görüntülenmemesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: “Ayarlar alınamadı” mesajının istenilenden daha fazla görüntülenmesine yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: İstemcinin daha az kullanılan bölümleri, artık üstüne tıklanana dek yüklenmiyor. Böylece istemcinin başlatılma süresi kısalıyor.
 • İki tarafın da topçu minyonlarının saldırı menzili aynı hale getirildi.
 • Kennen E – Şimşek Gibi yeteneğini kullandıktan hemen sonra Shaco’nun R – Halüsinasyon kopyasının patlamasıyla katledildiğinde, yetenek artık otomatik olarak E2 – Şimşek Gibi yeteneğiyle (yeteneği iptal etme tuşu) değiştirilmiyor.
 • Fiddlesticks’in R – Karga Sürüsü yeteneği, artık şampiyon hedef konuma ışınlanır ışınlanmaz katledildiğinde tam hasar vermeye devam etmiyor.
 • Shen artık eşya alıp R – Birlikten Kuvvet Doğar yeteneğini kullandıktan sonra kullanım tamamlanmadan önce aldığı tüm eşyaları iptal edemiyor.
 • Darius’un W – Kemik Kıran yeteneğinin güçlendirilmiş saldırısı, artık büyü kalkanına sahip bir hedefe doğru miktarda hasar veriyor.
 • Sejuani’nin Q – Kutup Saldırısı + normal saldırı kombosu, artık Elektrik Ver’i doğru bir şekilde tetikliyor.
 • Lillia’nın yürüme ve koşma animasyonları, artık yeni hareket etme komutları verildiğinde arka arkaya oynatılmaya devam etmiyor.
 • Blitzcrank’in Q – Roket El yeteneği ve Amumu’nun Q – Sargı Atışı yeteneğinden sonra kullanılan normal saldırılar, artık Yenilmez, Elektrik Ver ve Sürat Coşkusu yükleri sağlıyor.
 • Pulsefire Ezreal’ın görsel efektleri, artık İzleyici Modu’nda da doğru bir şekilde görüntüleniyor.
 • Shyvana’nın W – Ateş Burgacı yeteneği etkinken bir rakip şampiyona R – Ejderin Öfkesi yeteneğini isabet ettirmek, artık iki Yenilmez yükü sağlıyor.
 • Rek’Sai’nin Q – Kraliçe’nin Gazabı yeteneğinin güçlendirilmiş normal saldırıları, artık R – Hiçlik Hücumu yeteneği kullanıldıktan kısa bir süre sonra gerçekleştirildiğinde başarısız olmuyor.
 • Sivir’in Pasif – Tabana Kuvvet yeteneğinin ses efektleri, tüm kostümlerinde düzeltildi.
 • Şafağın Mızrağı Nidalee’nin Pasif – Kolaçan yeteneğinin sıfırlanma ses efekti düzeltildi.
 • Kha’Zix ve Rengar’ın oyun içi Av Başladı! görevini tamamlamak, artık tüm kostümlerde ilgili ses efektinin oynatılmasını sağlıyor.
 • Tüm kostümler, artık temel kostümlerin dosyalarını kullanarak boşta durma ses efekti oynatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here